Největší zájem vzbuzují práce budoucích zahradníků, kteří zaplnili dvě místnosti adventními věnci, svícny a odvážnými prostorovými aranžemi. Většina je vyrobena z přírodních materiálů.

„Novinkou letošního roku je to, že velkou část prací si mohou návštěvníci i koupit. Ceny jsou velmi přijatelné, vyhlédnuté aranže si ale zájemci mohou odnést domů až v neděli odpoledne po skončení výstavy,“ řekla zástupkyně ředitele Bronislava Urbánková. Učni oboru kuchař - číšník zase napekli perníčky a z voňavé hmoty stvořili i perníkový kostel s betlémem. Nechybějí tradiční ukázky vánočně nazdobených tabulí. Návštěvníci si tu mohou také nakoupit vánoční cukroví.

Výstava je spojena s prezentací oborů, které se na škole vyučují. O překvapení se postaral zejména obor farmář. V jeho učebně totiž spí v ohrádce dvě malá růžová selátka. Výstava potrvá do neděle. Otevřena je denně od půl deváté do pěti odpoledne. Dnes po celý den a zítra do dvanácti hodin se také v celé škole koná Den otevřených dveří. Zájemci si budou moci prohlédnout obě budovy školy - na náměstí 8. května i v ulici Petra Bezruče a rovněž domov mládeže v Komenského ulici.

Bohatý program čeká zejména na návštěvníky horní budovy. Studenti připravili divadelní představení, tvůrčí dílny, ukázky canisterapie nebo strom vánočních přání. Svoji činnost představí také ústavy sociální péče, v nichž studentky vykonávají své odborné praxe.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika