Do 20. října bude uzavřena část ulice Postřelmovská od kruhového objezdu po křižovatku s ulicí Bezručovou, parkoviště za kulturním domem a od poloviny září navíc část ulice ČSA mezi kulturním domem a prodejnou Denali.

Od 20. října do 24. listopadu bude uzavřena část ulic Bezručova a Postřelmovská, konkrétně úsek mezi křižovatkami s ulicemi Školská a Třešňová. Oficiální objízdná trasa vede ulicemi ČSA, Leštinská, po obchvatu města a ulicí Postřelmovskou.

Změny se týkají i cestujících v autobusech, kteří jezdí oběma linkami městské hromadné dopravy nebo některou ze sedmi linek dopravy regionální. Konkrétně autobusů mezi Mohelnicí a Šumperkem, tří linek mezi Zábřehem a Šumperkem: přes Vyšehoří, Sudkov, Hrabišín a Leštinu, dále autobusů do Lukavice a linky do Úsova, Rohle a Uničova.

Autobusy nebudou kvůli stavebním pracím zastavovat na zastávce Zábřeh, poliklinika. Do 20. října bude jako náhradní sloužit blízká zastávka u zubního oddělení. Poslední měsíc nebude fungovat ani ta. Některé autobusy lokalitu minou zcela, pro část budou sloužit náhradní zastávky v ulicích Třešňová, Na Křtaltě nebo na náměstí Osvobození.

Za 31, 2 milionu korun bez DPH vybuduje firma Kareta, která vyhrála ve výběrovém řízení, z odstavné plochy za kulturním domem regulérní parkoviště. V letním období tak zmizí mračna prachu, která se zde zdvihala po průjezdu aut, při deštích zase „zábřežský Balaton“, hluboká a rozlehlá louže u stadionu.

Novou podobu ale dostane i přiléhající část ulice Postřelmovské, prostranství před poliklinikou a autobusové zastávky. Celkem bude na třech parkovištích 126 míst. Součástí prací bude výstavba odbočovacích pruhů a nových cyklopruhů.

„Současně dojde i k rekonstrukci stávajících chodníků a doplnění nových chodníkových ploch včetně zeleně. Upraven bude také přístup a osvětlení k pomníku vojákům Rudé armády. Cestující se dočkají nově řešených autobusových zastávek. Samozřejmostí je nová síť veřejného osvětlení,“ informovala zábřežská radnice.