Pokrmy uvařené podle tradičních receptů ochutnají žáci ze základních škol v Šumperku, Bruntále, Rýmařově i v Hanušovicích. „Každý rok oslovujeme školní jídelny s nabídkou zapojit se do gastronomického festivalu Chuť Jeseníků. Akce má velký úspěch mezi učiteli i žáky. Ochutnají něco nového a mnohdy se prvně setkají s tím, co je tradiční, jesenické. V letošním roce se do týdne s Chutí Jeseníků zapojily hned čtyři základní školy," řekla ČTK organizátorka festivalu Tereza Schreiberová.

Již potřetí se do projektu přípravy tradičních jídel z Jeseníků zapojí školní jídelna při základní škole na šumperské Vrchlického ulici. „Strávníci této školy v týdnu od 9. do 13. září ochutnají například slezský bigos, plněný zelný list, místní verzi zelňačky, hovězí maso s křenem a další regionální speciality," doplnila Schreiberová.

V bruntálské základní škole plánují svým strávníkům nabídnout hovězí špekovou pečeni s chlebovou omáčkou a vozkovu houskovou polévku, která je například hitem jídelníčku v restauraci Kolštejn. V rýmařovské základní škole se zase bude podávat zelňačka podle lokálního receptu, králík či masové knedlíčky v nudlovém těstě. „Myslím, že to děti přijmou normálně. Jsou mezi nimi i ty, které rádi ochutnají něco jiného. Příprava jídla se liší, například králíka běžně neděláme. I technologie příprav je jiná, jsou tam různé přísady i ingredience," řekla dnes ČTK vedoucí jídelny Jana Egidová.

Festival Chuť Jeseníků se letos koná již potřetí. Smyslem festivalu je vrátit tradiční kuchyni Jeseníků do nabídek restaurací. Letos se k nim připojila i pivnice a kavárna z Šumperka. Pokrmy kuchaři vaří podle tradičních jesenických receptů, které odborníci našli v archivech, soukromých sbírkách i na půdách babiček.