„Právě jsme na centrální adrese vyhlásili výběrové řízení, aby ještě toto zastupitelstvo znalo potencionálního dodavatele a cenu, za jakou jsme schopni wellnesscentrum postavit,“ uvedl místostarosta 2. srpna Jeseníku Vladimír Cupal (nez.).

Podle prvotních odhadů by mohl projekt stát kolem čtyř set milionů korun, včetně daně z přidané hodnoty, město ale věří, že se výběrovým řízením podaří snížit cenu o patnáct až třicet procent a město se prakticky nebude muset zadlužit.

Obálky s nabídkami by se měly otevírat 15. září. „Budeme znát cenu, ale o tom, zda se do stavby pustíme, nebo ne, budou rozhodovat už noví zastupitelé. Pokud dají stavbě zelenou, může se už v listopadu ucházet Jeseník o devadesátimilionovou dotaci z Evropské unie,“ řekl Cupal. Stavět by se začalo příští rok na jaře.

Pokud splní město veškerá kritéria, dostane devadesátimilionovou dotaci, která je rezervovaná jen pro Jeseník. Město má rovněž příslib od soukromé firmy na dalších padesát milionů korun. Dalších sto dvacet milionů korun tvoří výnos z připravovaného prodeje bytů.