Zatímco v úvodu prohlídky budila fantazii slavná Marylin, v kapli řádila Čachtická paní. Pokoušela se umlčet sluhu, který varoval návštěvníky před španělskou botou a palečnicemi. „Co mi tady děsíš nezkažené vzorky? Chci říct, dobrovolné dárce krve?“ tlumila jej šlechtična vymlouvající se, že jen experimentuje s dárcovstvím. Po krvi bažil i hrabě Drákula. Zato rusalky trápil slabý svit měsíce, kvůli kterému se nemohly opálit. Jejich velitelku ale popadlo vdávání. Když si na udičce ulovila vodníka, už jej nepustila.

Zejména kluci pookřáli na návštěvě u Vikingů. „Stačí namalovat si obličej, pořádně řvát a všichni se bojí,“ halekal velitel tak, že se děti přikrčily. Vikingové se před cestou na sever museli roztrénovat, a tak děti jak pěny sledovaly jejich boje. Chybička se však vloudila a loď bojovníkům odplula. Spokojit se museli s nafukovací kanoí. „Jé, mami, oni se utopí, to nezvládnou,“ předpovídal malý capart. To však ještě netušili, co je čeká dál. Limonádový Joe totiž neodolal pokušení Rumového Joa. „Když budeš pít kolu jako já, budeš chytrý jako já a tlustý jako já,“ lákal neuměle pupkatý limonádník kolegu. Po prvním doušku rumu však změnil názor. „Vidím, že se mi otevírají nové obzory,“ pochvaloval si Limonádový Joe.
Na zámek zavítaly v sobotu stovky návštěvníků, které sem přilákala právě nevšední prohlídka.

„Samozřejmě, že šlo o parodie. Vždy ladíme scénky do komické role, aby se u nás lidé dobře bavili,“ řekla kastelánka Kateřina Danielová.