Nejvyšší soud odmítl dovolání města proti rozsudku Krajského soudu v Olomouci, který konstatoval, že kupní smlouva podepsaná za podivných okolností je platná.

Vše o kauze Wanemi najdete ZDE

„Zvažujeme, že ještě podáme ústavní stížnost. Spolu s tím bychom požadovali pozastavení účinku rozhodnutí Nejvyššího soudu," řekl starosta Zábřeha František John.

Zastupitel Pavel Trhal upozornil, že pozemky ani přes rozhodnutí soudů Wanemi stále ještě nepatří. „Vlastnické právo se nabývá až vkladem do katastru nemovitostí. Podle kupní smlouvy totiž nelze předmětné pozemky zavkladovat do katastru, protože neoddělitelnou součástí smlouvy je geometrický plán, který vytvořil nové parcely v rozporu s katastrálními zákony," uvedl Pavel Trhal.

Kromě postupu města ve sporu se společností Wanemi se zastupitelé budou mimo jiné zabývat také veřejnou zakázkou na poskytnutí úvěrů v celkové výši sto milionů korun.

Pětasedmdesát milionů chce město použít jako svůj podíl k obří investici za více než jednu a půl miliardy korun v pěti městech okresu, kterou připravuje společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk. Zbývajících pětadvacet milionů pak zamýšlí použít na rekonstrukci nejdůležitějších ulic ve městě, kterých se stavba dotkne.

Jednání zábřežského zastupitelstva začíná v šestnáct hodin v kině Retro.