„Doporučují ukončit jednání, abychom se nemuseli zodpovídat občanům z toho, co tady předvádíme," řekl kolegům starosta.

Ještě vetší problém než neschválený rozpočet jsou finance na cyklostezku. Ohrožena je totiž slíbená dotace, protože město má do konce roku odevzdat podklady pro žádost.

„Svolám další jednání nejspíš na pátek 21. prosince, kde znovu předložím asi pět nejdůležitějších bodů. Do té doby se budu snažit přesvědčit konkrétní zastupitele, aby je podpořili. Jednat budu napříč celým politickým spektrem, protože koalice už vlastně neexistuje. Věci veřejné posílají město do kolen," řekl včera starosta Navrátil.

Narážel na to, že pro schválení rozpočtu chyběl mimo jiné hlas Martina Vaňourka (VV). Ten na začátku prosince oznámil, že už starostu nepodporuje, protože mu radnice odmítla otisknout kritický článek v městském zpravodaji.

„Důvody, proč nezvednu ruku pro rozpočet, mám tři. Nesouhlasím s převedením dvou milionů z bytového fondu do rozpočtu; ty peníze by měly dál sloužit na opravu bytů. V návrhu je také příliš nízký příspěvek pro městskou knihovnu a za třetí nemohu podpořit finance na vydávání zpravodaje, když v něm jako zastupitel nemohu publikovat," komentoval svůj postoj Vaňourek.

O neschválení rozpočtu se ale „zasloužil" i místostarosta Pavel Kuba (ČSSD), když na zasedání přišel pozdě. Jeho hlas mohl být tím rozhodujícím jedenáctým.

Cyklostezka, která má vést přes Dolní a Horní Krčmy do loštické části Žádlovice, bude stát přes dvanáct milionů korun, na financování se mají podílet obě města. Hlasování pro finance na tuto stavbu mělo jiný průběh než rozpočet. Martin Vaňourek cyklostezku podpořil, ale už chyběl koaliční Igor Machálek (TOP 09) a ruku nezvedl místostarosta Pavel Kuba. „Nemohu hlasovat pro žádnou investici, když není schválen rozpočet, a tudíž nevím, jestli v něm na akci budou peníze," zdůvodnil své hlasování Kuba.