V sobotu 10. září budou na programu tréninkové jízdy, pojede se od čtvrt na devět ráno do 17.30 hodin. V neděli se už bude závodit naostro. Závody začínají v osm hodin ráno a skončí před pátou hodinou odpoledne.

„Přihlášených je 260 historických motocyklů. Zlatým hřebem budou sidecary, kterých se na Kolštejnském okruhu sejde nejvíce ze všech pohárových závodů v České republice," láká příznivce motorismu za organizátory akce Zdeněk Klimeš.

Řidiči, kteří budou o víkendu projíždět Brannou, by kvůli závodům měli počítat s dopravními omezeními. Přes obec přitom nyní vede objízdná trasa ze Šumperku do Jeseníku kvůli uzavírce Červenohorského sedla a jezdí tudy i výlukové autobusy, jež nahrazují vlaky kvůli rekonstrukci trati.

„V sobotu mezi tréninkovými jízdami a v neděli mezi závodními jízdami motocyklů bude průjezd po obchvatu Branné vždy otevřený. Prosíme řidiče, aby při omezení průjezdu byli trpěliví a respektovali dopravní značení a pokyny pořadatelů i policie," požádal motoristy Zdeněk Klimeš.

Otevírání závodní dráhy budou pořadatelé koordinovat tak, aby mohly včas projet autobusy. Pro vozidla záchranného systému uvolní průjezd ihned.

Vstupné na závody Kolštejnský okruh stojí sto padesát korun a platí na oba dny. Děti do patnácti let mají vstup zdarma.