V internetové anketě zvítězila rozhledna na Háječku v konkurenci čtyř dalších staveb. Klub přátel rozhleden ocenění uděluje nejhezčí rozhledně, nejlépe umístěné či té s nejlepším výhledem postavené v daném roce.

Ocenění do Olomouckého kraje putuje už druhým rokem. Loni v anketě zvítězila Dalimilova rozhledna na vrchu Větrov na Staroměstsku.

Pro Nadhlednu Háječek nejde o první ocenění. V cenách Stavba roku 2022 Olomouckého kraje získala v kategorii staveb občanské vybavenosti čestné uznání, v cenách kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu za rok 2022 v kategorii Rozhledna regionu zvítězila.

Nadhledna Háječek se nachází na stejnojmenném vrcholu na Zábřežsku. Třicetimetrovou stavbu ve tvaru hyperbolického paraboloidu vytvořil uznávaný architekt Zdeněk Fránek.

Po zdolání 144 kovových schodů se turistovi za dobrého počasí otevře výhled na okolní obce, města Zábřeh a Šumperk, masiv Jeseníků, část Zábřežské a Hanušovické vrchoviny, Rychlebských a Orlických hor. K rozhledně vede turistická cesta ze Svébohova nebo kratší ze Zborova.