Ženy, které uvažují o zařazení do IVF programu, mohou v šumperské nemocnici podstoupit řadu vyšetření. V ostravském centru pak absolvují jen ty zákroky, které vyžadují celkovou anestezii či spolupráci embryologa.

„Ač se to na první pohled nemusí zdát, pro páry to znamená mnohdy značnou úsporu času i peněz. Příprava žen na umělé oplodnění totiž vždy znamená doplnění celé řady vyšetření, které jsme schopni zajistit zde v nemocnici," vysvětlil primář gynekologicko porodnického oddělení šumperské nemocnice Harald Čadílek.

Partneři usilující o miminko tak nebudou muset, někdy i co druhý den, dojíždět do vzdálenějších center.

Na nové Transportní centrum se může obrátit každá žena, které se nedaří přirozenou cestou otěhotnět. Učinit tak může osobně nebo prostřednictvím svého gynekologa. „Žádné doporučení není potřeba, ale pokud si klientka přinese zprávu od svého gynekologa či kopie dosavadních vyšetření nebo seznam podaných léků, budeme mít výrazně lepší výchozí pozici pro další postup," konstatoval Harald Čadílek.

Telefonické objednání na vstupní konzultaci s podrobným poučením o dalším postupu, je možné zařídit u sester na telefonním čísle 606 709 913. Zejména u první návštěvy je pak více než kdy jindy důležitá přítomnost celého páru.