„V plánu jsou různé biotopy, například jezírko s lavičkou, louka s bylinami, broukoviště, hmyzí hotel, ale také motýlí záhon, ještěrkovník či ježkovníky. Využívat by je měli jak žáci, tak zájmové kroužky domu dětí a mládeže, který je součástí školy. Pro žáky ostatních škol i předškoláky plánujeme výukové programy,“ svěřila se s plány ředitelka školy Markéta Bartášková.

Dobrovolníci se pustili do práce

Náklady projektu činí 1,2 milionů korun a v první fázi by měl být hotový do konce června. Rodiče a zájemci už na něm začali pracovat. Uplynulou sobotu vysazovali do připravovaného terénu keře a zeleň.

Na podzim budou pokračovat výsadbou cibulovin. Zbývá osadit jezírko a rostliny kolem, nainstalovat mobiliář, vybudovat ohniště či vrbovou jurtu.

„Rostliny a keře jsme volili tak, aby měly jedlé plody a děti je kromě poznávání mohly také konzumovat,“ uvedla Bartášková k účelu budoucí zahrady, jež podle ní bude sloužit především přírodovědě. Fyzika a matematika zase najde uplatnění ve fyzikálním hradu či prolézačkách ve formě matematické kostky.

Autorka: Vladimíra Bartoňová