Obří sjezdovka včetně běžeckého okruhu pro biatlon přes noc vyrostla na fotbalovém hřišti.

„Již potřetí se takto bavíme,“uvedl na téma recesí v Hrabové hasičský velitel František Breknar.

„Předloni to byly letní olympijské hry, pak jsme pod vlajkou ROH tábořili jako za socialismu a letos je to zimní olympiáda,“ dodal k novodobé historii divácky atraktivních aktivit svého sboru.

„ Samozřejmě myslíme na dětské i dospělé návštěvníky. Všechny hlavní olympijské disciplíny si u nás mohou vyzkoušet,“ doplnil Dalibor Hastík s tím, že místo obřího sjezdu je pro děti připraven curling a jako odměna pravá olympijská medaile.

Hrabovští na své hry pozvali všechny světové sportovní špičky. Nechyběl ani Jaromír Jágr a Ester Ledecká. Ta přítomným zopakovala svůj sportovní úspěch a i v Hrabové si dojela pro zlato. Biatlonovou štafetu nakonec v konkurenci francouzských a norských závodníků vyhráli zástupci Česka. Přítomní je odměnili uznalým potleskem.

„Dobrá zábava, každý rok jezdíme,“ okomentovala svou diváckou účast mladá rodina ze Šumperka.

„Nápady organizátorům nechybí, vždy to mají připravené do posledního detailu,“ přidal se zástupce místních přihlížejících při obdivování biatlonových terčů. Zda je sám vyzkouší při vyhlášeném závodu dvojic, prozradit nechtěl.

Při netradičních zimních olympijských disciplínách se v sobotu 25. srpna v Hrabové vydrželi děti i dospělí bavit až do pozdního večera. Zakončila je soutěž tanečních párů v krasobruslení, v nímž se divákům představili všichni pořádající členové místního SDH.

Autor: Bartoňová Vladimíra