„Pokud nenastanou další potíže, první zápas Draků na domácím ledě je naplánovaný na 8. listopadu,“ sdělil ředitel Podniků města Šumperka Patrik Tomáš Pavlíček.

Při náročné opravě střechy, která zahrnuje i instalaci nové vzduchotechniky, nastal vážný problém. Střešní konstrukce byly v horším stavu, než se čekalo. Bylo je nutné vyztužit tunami železa. Chyběli ovšem svářeči, kteří jsou v současnosti nedostatková profese.

„Skupinu svářečů se podařilo nakonec zhotoviteli posílit. Práce je náročná, jedná se o dvacet tun kovu, který je nutné navařit,“ dodal Patrik Tomáš Pavlíček.

Podle radního a zároveň člena představenstva Podniků města Šumperka Michaela Kohajdy je termín včasného dokončení stavby reálný.

„Čas sedmi týdnů je dostatečná doba,“ zmínil Michael Kohajda, který se na stadionu pravidelně účastní kontrolních dnů.

S rekonstrukcí stadionu nepřímo souvisí další osud ubytovny Sport, která je součástí hokejového komplexu. Podnik, který již několik let provozuje městská firma vlastními silami, je ztrátový.

Město ho tak musí štědře dotovat. Zastaralý objekt si navíc vyžaduje značné investice do oprav. Nyní vedení radnice začalo vyjednávat se zájemcem, který by budovu ubytovny chtěl koupit.

Radní sice dali záměru zelenou, ale chtějí také souhlas zastupitelů. Ti se sejdou ve čtvrtek 14. září a dá se očekávat bouřlivá debata. Zájemce o koupi chce totiž do objektu přesunout zdravotní služby z oboru sportovního lékařství.

Již někteří z členů městského parlamentu se už ostře vyjádřili, že restaurační a ubytovací zařízení by mělo sloužit především sportovcům, a jsou proti prodeji. Na internetových stránkách již několik dní visí on-line petice proti prodeji ubytovny. Tu ale zatím podepsala jen zhruba desítka lidí.

„Rada zastupitelstvu doporučila, aby prodej budovy bývalého hotelu Sport podpořilo. V případě, že se uskuteční, plánujeme využít utržené peníze na výstavbu nového zázemí stadionu, zejména šatny pro mladé hokejisty,“ uvedl Michael Kohajda.

Jednání zastupitelstva se koná v úřadovně v Rooseveltově ulici od 15 hodin.