Dlouho očekávaná přístavba šaten a zázemí u šumperského zimního stadionu se konečně rozběhla. Zázemí pro sportovce staví šumperská společnost Fortex Stavby, která zakázku vysoutěžila ze necelých 53 milionů korun bez DPH.

„Přístavba se šatnami se měla stavět již v loňském roce. Město ale přes opakovaná ujištění nezískalo na tento účel dotaci z Národní sportovní agentury. I kvůli tomu se stavba prodražila o zhruba třináct milionů korun,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Budování dvoupodlažní přístavby bude trvat zhruba rok a půl. Stavba je naplánována tak, aby nenarušila hokejovou sezonu šumperských Draků. Návštěvníci však budou muset počítat s omezením parkovacích míst.

Firma Dormer Pramet postaví ve svém areálu v Šumperku novou výrobní halu.
Šumperský Pramet čekají velké změny, do závodu investuje miliardu

I proto bude stavba komplikovaná. Stavbaři musí zbourat severní tribunu, na jejím místě vyroste nová. Pod ní vzniknou skladové a technické prostory, prádelna a sušárna. Na tribunu bude navazovat zděná přístavba. Střední část bude tvořit vstup s vrátnicí a chodba do zimního stadionu, umístěna zde bude také ošetřovna.

Východní část přístavby bude sloužit mládeži, v přízemí se budou nacházet šatny, umývárny a toalety, v patře pak klubovna, prostory pro trenéry, posilovna, učebna, sklady a technická místnost.

V přízemí západní části, která je určena pro tým dospělých hokejistů, budou šatny, zázemí kustoda, prostor pro trenéry, posilovna, umývárna a toalety, v patře pak prostory pro vedení klubu, kuchyňka, sklad, klubovna, toalety a wellness.

V běhu jsou stavební práce i o pár desítek metrů dál. Sportovní hala Věry Čáslavské prochází zateplením, do konce roku by zde měla vniknout nová předzahrádka.

Pozemky přiléhající k ulici Šumavská v Šumperku, na nichž by měly vzniknout bytové domy a supermarket.
Výstavba na Šumavské dostala zelenou, v Šumperku vyroste druhý Lidl

Halu pojmenovanou po slavné československé sportovní gymnastce využívají především oddíly míčových sportů, moderní gymnastky, taneční sporty. Slouží i jako zázemí tělovýchovné jednoty, která je v současné době správcem většiny sportovišť v areálu.

„Úpravy haly probíhají postupně ve třech etapách. Prvním krokem byla výměna osvětlení, úprava podlahy, výměna časomíry a modernizace prostor pro diváky v hale pro míčové sporty. Změn dočkal i gymnastický sálek, chodba a klubovna,“ vyjmenovala místostarostka Šumperku Marta Novotná.

V dalších dvou etapách hala postupně prochází úpravami exteriéru, zateplením a rekonstrukcí venkovního prostranství spojeného s posezením v předzahrádce a v restauraci. „Tato etapa by měla přijít na zhruba čtyři miliony korun,“ doplnila Marta Novotná.