„Na chodník jsme čekali řadu let. A byť jde o malý projekt, pro nás je důležitý. Proto jsme převzetí dokončené stavby pojali slavnostně,“ prohlásil ke shromážděným lidem starosta Zlatých Hor Milan Rác (nez.). „Jsme rádi, že chodník konečně máme, protože v tomto místě se stávaly vážné nehody. Nyní došlo k výraznému zvýšení bezpečnosti,“ dodal Rác.

Krnovská ulice byla dlouholetou bolestí města. Děti při cestě do školy i obyvatelé z této lokality denně riskovali střet s vozidly, která tudy jezdí hodně vysokou rychlostí.

„Jsem strašně spokojená, že tady chodník máme. Hlavně jako babička jsem ráda, že se vnuk bezpečně dostane až do centra,“ řekla Zdeňka Holčíková. Její vnuk při slavnostní příležitosti v uniformě malého gardisty vypálil ránu z pušky a jeho děda se svým kolegou gardistou zase vydali ohlušující salvy ze dvou děl.

Výstavba chodníku si vyžádala investici 4,6 milionu korun. Státní fond dopravní infrastruktury podpořil akci 3,4 milionu korun. „Stavba trvala od července. My jsme ještě ze svého rozpočtu pořídili osvětlení za milion korun,“ doplnil Rác.

Kromě chodníků v Krnovské ulici převzaly Zlaté Hory i další dokončené dílo. Obyvatelé největšího sídliště ve městě se dočkali nových chodníků, osvětlení, parkoviště a zeleně. Na čtvrtou etapu modernizace sídliště získalo město podporu z ministerstva pro místní rozvoj. V plánu jsou ještě další dvě etapy.