Městu Zlaté Hory se už dlouho nedaří sehnat prostředky na výstavbu nové sportovní haly. Školní tělocvična, která je prakticky jediným zastřešeným sportovištěm ve věstě, je ve špatném stavu.

Rovnou střechou dlouhodobě zatékalo, takže se uvnitř tvořila plíseň a vlhkem se vzdouvaly parkety. Situaci ještě vyhrotila zima. Pod tíhou sněhu se dokonce střecha začala tak prověšovat, proto sem statik zakázal vstup a děti musely mrznout při hodinách tělesné výchovy venku. Problém s tělocvičnou se město rozhodlo řešit ze svých prostředků.

„Rekonstrukci se snažíme zajistit co nejlevněji. Budoucí hala má stát na stejném místě a pokud se nám na ni podaří sehnat peníze, tělocvična zmizí. Proto jsme nechali odstranit lepenku, která střechu po neustálých opravách hodně zatěžovala. V současné době předěláváme izolaci a krytinu střechy,“ přiblížil postup prací starosta Zlatých Hor Milan Rác (nez.).

Rekonstrukci má město schválenou i od statika, takže rodiče ani učitelé nemusí mít strach, že by hrozilo zřícení stropu na děti.

„Statický posudek ukázal, že tato oprava vyhoví tomu, aby byl provoz bezpečný,“ potvrdil Rác.

Na dokončení oprav se už těší ředitelka školy Hana Pavlíková. Radnice totiž dlouhou dobu zvažovala stavbu sedlové střechy, která by situaci vyřešila. Projekt ale vyžadoval investici za miliony korun.

„Hlavně budeme mít v zimě kde cvičit, nebude nám do tělocvičny pršet a co je nejdůležitější, nespadne nám na hlavu,“ podotkla ředitelka Pavlíková.