Soukromý dopravce nabídne od pondělka čtyři nové spoje. „První ranní spoj s odjezdem ze Zábřeha na Moravě v 7.19 hodin, který dosud jezdil jen v pracovní dny, pojede nově i o víkendech. Spoj InterCity 1004 s odjezdem ze Zábřeha v 8.24 hodin, jež dosud jezdil jen v sobotu a neděli, pojede nově denně. Novým spojem je pak vlak InterCity 1012 s odjezdem ze Zábřeha do Prahy v 16.24 hodin,“ uvedl mluvčí společnosti RegioJet Aleš Ondrůj.

V opačném směru pojede nově dopolední spoj IC 1005, který bude odjíždět z Prahy hlavního nádraží v 9.33 hodin a do Zábřeha dorazí o dvě hodiny později, a večerní spoj IC 1017, jenž vyjíždí z hlavního města v 19.33 hodin a do Zábřeha přijede ve 21.33 hodin.

„Jízdenky na nové spoje jsou už teď v prodeji, a to jak na internetové stránce www.regiojet.cz, tak i na prodejních místech Student Agency,“ dodal Ondrůj. Včera odpoledne v každém novém spoji zůstávalo ještě několik desítek volných míst.

Společnost RegioJet vypravila první soupravy, které cestující na první pohled poznají podle charakteristické žlutočerné barvy, loni 26. září po několika letech příprav. Od té doby neustále navyšuje počet spojů. Od poloviny prosince loňského roku jezdí žluté expresy na jednom páru vlaků až do slovenské Žiliny, čímž se RegioJet stal prvním soukromým dopravcem ve střední Evropě, který provozuje mezinárodní spoje.