„Pacientka byla přeložená na traumatologické oddělení na jednotku intenzivní péče. Její stav se zlepšuje, čeká ji operace kyčle,“ řekl mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant. Podle prognóz lékařů zůstane děvče v péči zařízení ještě přibližně dva týdny. Na olomouckou jednotku intenzivní péče nechali lékaři z Jesenické nemocnice převézt i jejího kamaráda, který z nehody vyvázl nejlépe. „Je stabilní, komunikuje, neurologický nález se zlepšuje, ale potřebuje kvůli poranění hlavy speciální vyšetření, protože u něj došlo k mírné poruše ovládání levostranných končetin,“ sdělil primář jesenického oddělení ARO Petr Kudrna.

Tragická nehoda se stala v pátek 28. září jen pár minut po půlnoci. Policie dosud neví, kdo řídil vůz, který se po nárazu do prvního stromu roztrhl a totálně se roztříštil o druhou jabloň. Na místě zemřela teprve patnáctiletá dívka, její o dva roky starší nevlastní bratr a dva šestnáctiletí chlapci. Přitom jednoho z nich náraz vymrštil do koruny stromu, další skončil pod autem a dva chlapci vedle trosek auta.

Na případu pracují specialisté, kteří mají za úkol zjistit, jak k nehodě došlo. Zda skutečně v autě bylo šest lidí nebo jeden z mrtvých byl chodcem. Více světla mají do případu vnést pitvy, rozbory krve, ale hlavně výslechy dívky a chlapce, kteří tragédii přežili. „Oba utrpěli vážné poranění hlavy, které provází určitá dezorientace. Možnost poskytnout případné svědectví policii bude záviset na aktuálním vývoji jejich zdravotního stavu,“ řekl Havrlant.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika