Malí cyklisté otestovali povrch ulice formou symbolického závodu do vrchu. Podle jejich trenéra Rostislava Brokeše se celá akce vydařila a pro děti to byl zážitek. Zapojení cyklistů do celé akce je případné i proto, že ulice je zklidněnou zónou a platí v ní rychlostní limit třicet kilometrů v hodině.

Revitalizace ulice se uskutečňovala po etapách během loňska.

„Tato významná investiční akce zahrnovala nejen obnovu komunikace a jejích podkladních vrstev, ale i chodníků, parkovacích ploch či kanalizace a odvodnění. Nezapomnělo se ani na veřejné osvětlení, které je řešeno moderním a úsporným LED osvětlením. Doplněny byly také nové lavičky, odpadkové koše a vysázeny dřeviny,“ uvedl Jiří Uher, vedoucí odboru investic a majetku Městského úřadu Jeseník.

V prostoru Tyršovy ulice bylo vybudováno třicet sedm odstavných a parkovacích ploch, což ocení zejména pacienti Jesenické nemocnice, polikliniky Unimed nebo mateřské školky. Součástí byla i oprava rampy, po níž chodí lidé k vlakovému nádraží, včetně nového zábradlí a osvětlení. 

­Celkové náklady se nakonec podařilo snížit z předpokládaných dvaceti sedmi milionů na necelých dvacet milionů korun. Část těchto nákladů pokryla dotace z ministerstva pro místní rozvoj a příspěvky vlastníků sítí. Město v konečném výsledku zaplatilo za revitalizaci ulice čtrnáct milionů korun.

Stavba byla dokončena loni v listopadu, slavnostní otevření se uskutečnilo o více než půl roku později.

„Akci jsme bohužel vzhledem k mimořádným epidemiologickým opatřením nemohli provést dříve," uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová.